Haier 43 Inch Full HD Google LED TV | H43K85FFX Latest Model
People are viewing this right now
sold in last hours
Description
General
Screen Size:43"
Type:Full HD
System of Digital TV (VIDEO/AUDIO):DVB-T+C+T2+S2 H.265+S2
System of Analog TV(VIDEO/AUDIO):PAL/SECAM/NTSC
Smart TV:Google TV
Panel
Aspect Ratio:16:9
Resolutions:1920*1080
Refresh Rate:60Hz
Contrast:4000:1
Brightness(cd/m2):250
Response Time:6.5ms
Color Depth:16.7M
Viewable Angle(H/V):176/176
Video
Resolution:1920*1080
Picture Modes:User、Standard、Vivid、Sport、Movie、Game、Energy Saving
Digital Noise Reduction:Yes
Audio
Dolby Audio:Yes
Audio Mode:User、Standard、Night、Sports、Movie、Music、News,Auto
AVL(Auto-Volume leveler):Yes
Audio Output Power:
10W*2 -
Sound balance:Yes
Mute:Yes
DBX-TV:Yes
Dolby Digital Decoding:Yes
Input
HDMI:3 (HDMI 1.4)
USB:2
RF Input:Yes
Composite Input:Yes
HeadPhone:Yes
Wireless Wifi Access:Yes
Ethernet LAN:Yes
Functions
CPU:ARM Advanced Multi-Core Cortex CA55
Graphics:ARM Advanced Multi-Core Mali G31
RAM:1.5 GB DDR3
ROM:8 GB Flash
System:Google TV
Applications-Netflix:Yes
Applications-Youtube:Yes
Applications-Google Play:Yes
Applications-Google Assistant:Yes
Hismart:Yes
Amazon Prime Video:Yes
Local Multimedia(Movie/photo/Music):Yes
Shopping Mode:Yes
Wide Mode:
Automatic、Super zoom、4:3、Movie expand 14:9、Movie expand 16:9、Wide screen、Full、Unscaled -
Color temperature:User/Standard/Warm/Cool
Chromecast:Yes
APP Store/Browser:Yes
Auto-Timer on/off:Yes
Bluetooth Remote:Yes
Structure
Voltage Range:100-240V 50/60Hz
Net Dimension(Without Stand):957*82.3*556mm
Net Dimension(With Stand):957*232.8*620mm
Packaging Dimension:1070*130*642mm