Haier 65 Inch 4K Qled Google Tv | H65S80EUX Latest 2025 Model
Rs.215,000.00 Rs.195,000.00
People are viewing this right now
sold in last hours
Add to Wishlist
Description
Experience large-screen entertainment with the Haier 65-inch QLED Google TV. Featuring QLED technology and a dedicated Game Mode, this TV offers premium performance. While you are researching the market, you'll find this model is an outstanding choice when comparing the overall value and Haier LED TV price in Pakistan, setting a new standard above entry-level models like the Haier 43 inch QLED price in Pakistan.
General Information of Haier 65 inch H65S80EUX 4K QLED Google TV
  • Screen Size: 65 inches
  • Panel Type: D-LED
  • Lifetime: Approximately 30,000 hours (typical)
  • Smart TV: Google TV
  • Wall Mount Standard (VESA): 400 x 300 mm
  • Bluetooth: Yes
  • Wi-Fi: 2.4/5G, 2T/2R, 802.11 a/b/g/n/ac
Display
  • Active Screen Area: 64.5 inches
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Resolution: 3840 x 2160 (4K UHD)
  • Brightness: 320 nits
  • Refresh Rate: 60 Hz
  • Viewable Angle: 178°/178° (CR≥10)
Audio
  • Super Woofer: No
  • Stereo Speaker: Yes
  • Auto Volume Leveling: Yes
  • Sound Balance: Yes
  • Sound EQ: Yes
  • dbx-tv: Yes
  • Dolby Atmos: No
  • Audio Power Output: 9.5W x 2 @ 6 ohm (THD < 7%) / 12W x 2 Speaker
Input/Output
  • HDMI Ports: 4 (HDMI 2.1 Compliance, ALLM, eARC)
  • Tuner Input: 1
  • Composite Input: 1
  • Component Input: No
  • Headphone Jack: 1
  • USB Ports: 2 (USB 2.0)
  • Ethernet LAN: 1
  • Wireless Wi-Fi Access: Yes
Connectivity and System
  • CPU: ARM Advanced Multi-Core Cortex A55
  • RAM: 2 GB
  • ROM: 32 GB Flash
  • System: Google TV
  • Far Field Voice Control: No
HDR and Picture Modes
  • HDR10: Yes
  • HDR10+: No
  • Dolby Vision: No
  • HLG: Yes
  • VRR: Yes (48-60 Hz)
  • Picture Modes: User, Standard, Vivid, Sport, Movie, Game, Energy Saving
  • Audio Modes: User, Standard, Night, Sports, Movie, Music, News
  • Wide Mode: Automatic, Super Zoom, 4:3, Movie Expand 14:9, Movie Expand 16:9, Full, Unscaled
  • Color Temperature: User/Standard/Warm/Cool
  • MEMC: Yes (60 Hz)
  • Dolby Vision IQ: No
  • DLG: Yes
  • Chromecast: Yes
  • HDMI ARC: Yes (HDMI 1 eARC)
  • HDMI CEC: Yes
Dimensions and Weight
  • Gross Weight: 22 kg
  • Net Dimension (Without Stand): 1445.5 x 837 x 84.3 mm
  • Net Dimension (With Stand): TBD
  • Packaging Dimension: 1600 x 150 x 980 mm
Reviews
Customer Reviews
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%